ANAKOIΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓΙΑΣΜΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ Π. ΨΥΧΙΚΟΥ "ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗΣ

Αγαπητοί γονείς, και μαθητές/τριές, Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να προσέλθουν στις 9:00. Μετά την προσέλευσή τους οι μαθητές θα μοιραστούν στις αίθουσες όπου ο υπεύθυνος καθηγητής θα τους ενημερώσει σχετικά με την έναρξη των μαθημάτων, το ωρολόγιο πρόγραμμα των επόμενων ημερών και την παραλαβή των σχολικών βιβλίων. Συστήνουμε να έχουν μαζί τους την σχολική τους τσάντα και μια ακόμη ανθεκτική πλαστική για την παραλαβή τους. Θα ακολουθήσει η τελετή του Αγιασμού (11:00) και θα σχολάσουν. Ευχόμαστε μια ευχάριστη και δημιουργική σχολική χρονιά.

Ο Διευθυντής                                                       Ο Σύλλογος Διδασκόντων

Κακομανώλης Αλέξανδρος