Επιστολή του ΣΚΕΠ στο σχολείο μας

Σ.Κ.Ε.Π. -ΣύνδεσμοςΚοινωνικήςΕυθύνης γιαΠαιδιά και Νέους
SKEP - Association of Social Responsibility for Children and Youth

Αγαπητέ κ. Κλαδά,

Ήθελα να σας ευχαριστήσω για την πρόσκληση και την δυνατότητα υλοποίησης των προγραμμάτων μας στο σχολείο σας. Είναι πάντα χαρά μας να συναντάμε τόσο δυναμικούς και ενεργούς μαθητές, κάτι που καθρεφτίζει την ποιότητα των εκπαιδευτικών που τους πλαισιώνουν. Είναι κρίμα συνάδελφοι εκπαιδευτικοί να εγκλωβίζονται στην στείρα μετάδοση γνώσεων και να ξεχνούν πως το σχολείο είναι η μικρογραφία της κοινωνίας και το εκκολαπτήριο συνειδητοποιημένων πολιτών. Χαίρομαι που εσείς το κατανοείτε και πράττετε ανάλογα. Απόδειξη η προτροπή σας να υλοποιήσουμε τα προγράμματα εξοικείωσης σε όλες τις τάξεις του γυμνασίου.

Το βιβλίο που μου δώσατε προσωπικά θα λάβει περίοπτη θέση στην βιβλιοθήκη μου. Θα μου θυμίζει την ωραία συνεργασία που είχαμε και την ζεστή φιλοξενία των προγραμμάτων μας. Πέρα από αυτό είναι αξιόλογο ως περιεχόμενο και απεικόνιση, ήδη το ξεκοκάλισα!

Σας ευχαριστώ πολύ και εσάς και την κα. Χαμοσφακίδη, αν μπορείτε να της το μεταφέρετε, που κάλυψε κάθε οργανωτική λεπτομέρεια.

Με εκτίμηση,

Κιούση Θάλεια